فاکتورها عموما اهداف خاصی را پیگیری می کنند. یکی از مهم ترین و اصلی ترین اهداف آن ها ارائه نمودن سوابق فروش به کسب و کار و مشتریان است. هدف بسیار مهم و اصلی برای فاکتورها در حسابداری دیده شده است. در حقیقت هدف آن ها نشان دادن تعهد مشتری به پرداخت هزینه خدمات و کالاهای شماست. در حقیقت تاییدی کتبی است که قرارداد پرداخت مابین کسب و کار و مشتری را ارائه می دهد. نکته مهم تر این است که فاکتورها به تنظیم شرایط پرداختی می پردازند و روند پرداخت را در زمینه خدمات شما سرعت می بخشند. با این توضیحات در این نوشته از سایت رایما می خواهیم بدانیم که چرا باید به مشتریان فاکتور ارائه دهیم؟

هدف از فاکتور چیست؟

زمانی که شما با نرم افزار تخصصی فروشگاه کار می کنید، احتمالا برخوردی با انواع فاکتور ها هم داشته اید. اما سوال این است که هدف از فاکتور چیست؟ اصلی ترین هدفی که فاکتورها ارائه می کنند سابقه فروش است. این کار نشان دهنده دریافت وجه از مشتریان کسب و کار می باشد. اما فاکتورها اهداف دیگری هم دارند که می توان از این میان به چرخه حسابداری، سوابق مالیاتی، بازاریابی، حمایت های قانونی، ردیابی موجودی و … اشاره کرد. سوالی که در ادامه این نوشته قصد پاسخ به آن داریم این است که چرا باید به مشتریان فاکتور ارائه دهیم؟ اما قبل از آن باید بدانیم که چرا ما به فاکتور نیاز داریم؟

چرا به فاکتور نیاز است؟

کسب و کار ها فاکتور را برای ایجاد اطمینان از پرداخت مشتریان نیاز دارند. در حقیقت این فاکتور ها به عنوان قرارداد های قانونی قابل اجرا بین کسب و کار و مشتریان هستند. چرا که اسناد خدمات ارائه شده و پرداخت بدهی ها را به خوبی نشان می دهند. علاوه بر آن فاکتور ها کمک زیادی به کسب و کار می کنند تا به پیگری دقیق فروش خود بپردازیند و به مدیریت امور مالی سر و سامان دهند. داده های ارزشمندی که فاکتورها ارائه می کنند پیش بینی های تجاری دقیقی را ارائه می دهد. همچنین به شما کمک می شود تا میانگین زمان دریافت وجوه خود را نیز مشخص کنید.

چرا باید به مشتریان فاکتور ارائه دهیم؟

در ادامه بحث خود در این نوشته از رایما سافت به سراغ سوال اصلی خود می رویم. می خواهیم بدانیم که چرا باید به مشتریان فاکتور ارائه دهیم؟ دلایل این مسئله عبارتند از:

رضایت مشتریان

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث رضایت مشتریان می شود، ارائه فاکتورها است. این کار باعث می شود مشتری پس از ارائه خدمات جزئیات مسئله را بداند و با رضایت خود نسبت به پرداخت وجوه اقدام کند. روش راحتی برای پرداخت و ایجاد اعتماد مشتری را خواهد ساخت. در عین حال به آن ها کمک می کنید تا امور مالی خود را با جزئیات بهتری بدانند. چرا که فاکتور ها اطلاعات و داده های دقیقی در ارتباط با خرید افراد در اختیار آن ها قرار می دهند.

ایجاد اعتماد

می خواهید بدانید چرا باید به مشتریان فاکتور ارائه دهیم؟ باید اشاره کنیم که فاکتور ها عموما اعتماد بسیار زیادی بین افراد ایجاد می کنند. چرا که نشان می دهد کسب و کار شما هر چند کوچک، می تواند سیستم ها و فرایند های بسیار حرفه ای را مدیریت کند. صورت حسابی که به خوبی طراحی شده باشد، به شما کمک می کند تا تمایز مفیدی نسبت به دیگران داشته باشید. این مسئله خود چیزی است که تمایز مهمی در کسب و کار شما در دنیای رقابتی ایجاد می کند.

بازاریابی و برند سازی با صدور فاکتور ها

قبلا به این مسئله پرداختیم که نرم افزار فروشگاهی ارزان و کاربردی می تواند به بهبود تجربه مشتری کمک زیادی کند. در این میان فاکتور ها هم این کار را می کنند. پس چرا باید به مشتریان فاکتور ارائه دهیم؟ برای برند سازی! این مسئله بهینه سازی بسیاری را در مسیر برند سازی و بازاریابی دارد. تصویر نام تجاری، لوگوی شما، تایپو گرافی، جزئیات موجود در فاکتور. همه و همه می توانند اثر بسیار زیادی بر مشتری داشته باشند. زمانی که این موارد مشخص شده اند نوبت به طراحی و چیدمان فاکتور می رسد. مسئله ای که می تواند شما را بیش از پیش در نظر مشتری پررنگ کند.

سخن آخر

در این نوشته از وب سایت رایما سافت به این سوال پاسخ دادیم که چرا باید به مشتریان فاکتور ارائه دهیم؟ صدور فاکتور ها برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ مزایای بسیار زیادی دارند و می توانند منجر به ایجاد اعتماد و برند سازی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *