سوالات متداول

سوالات متداول

سوالات متداول

شاید سوال دیگران سوال شما نیز باشد

خیر

بله؛ امکان ثبت سند مصرف داخلی در رایما وجود دارد و به مقدار مشخص شده در سند، از موجودی کالا کسر می‌شود.

با ثبت سند ضایعات انبار، به مقدار ثبت شده در سند از موجودی کالا کسر می‌شود.

بله؛ سیستم رایما چند انباره است.

خیر

بله؛ در صورتی‌که هنوز سندی در سیستم ثبت نکرده باشید، برای شمارش شماره فاکتورها در بخش تنظیمات فاکتور می‌توانید محدوده تعیین کنید.

بله؛ امکان ثبت سفارش مشتری و تبدیل سفارش به فاکتور در سیستم وجود دارد، که با پرداخت هزینه جدا بخش مربوطه فعال می‌شود.

بله؛ چاپ فاکتور با پرینترهای لیزری و حرارتی امکان پذیر است.

بله؛ در حال حاضر امکان اتصال رایما به "ترازوی صدر" فراهم شده است و استفاده از آن تنها مستلزم انجام پیش تنظیمات مربوط با این ترازو و تنظیمات داخلی در سیستم در منو مدیریت سیستم است.

بله؛ در حال حاضر امکان اتصال مستقیم رایما به کارتخوان بانک های سپه، سامان، ایران کیش، شهر،ملت و پارسیان وجود دارد.

در حال حاضر امکان انتقال اطلاعات مالی از سایر نرم افزارهای فروشگاهی به رایما وجود ندارد و صرفا می‌توان در صورت نیاز یک فایل خروجی از لیست کالاهای خود را در قالب فایل اکسل به نرم افزار رایما وارد کنید.

در صورتی که قبلا از اطلاعات نرم افزار خود بکاپ تهیه کرده باشید، تنها کافی است مجدد برنامه را نصب کرده و بکاپ خود را بازیابی کنید.

خیر؛ هیچ یک از کارکنان رایما و سایر افراد به اطلاعات نرم افزار مشتری دسترسی نخواهند داشت. دسترسی به اطلاعات شما تنها در صورت دریافت خروجی‌های مختلف از نرم افزار در قالب فایل اکسل و خروجی‌های چاپی سیستم و یا دریافت بکاپ از سیستم توسط شما امکان پذیر است.

ویدیوهای آموزشی، فایل راهنمای موضوع بندی شده سیستم و آموزش نصب درسایت نرم افزار رایما به نشانی https://www.raymasoft.com وجود دارد. بعلاوه ویدیوها در سایت آپارات بارگذاری شده‌اند. در نرم افزار نیز، در تمامی فرم‌ها با زدن آیکن علامت سوال یا استفاده از کلید کمکی F1 می‌توانید به فایل راهنمای نرم افزار مربوط به همان بخش دسترسی پیدا کنید. این فایل راهنما با استفاده از ابزارهای مستندسازی ساخته شده و امکان جستجو، مرور و علامت گذاری در آن فراهم است.

نسخه تک صندوقه و نسخه چند صندوقه. در هر دو این نسخه‌ها، امکان فعال سازی چند انباره، سفارش و فروش سریالی فراهم است. نسخه تک صندوقه برای فروشگاه‌های کوچکی که فقط یک صندوق دارند و نسخه چند صندوقه برای فروشگاه‌هایی که بیش از یک صندوق دارند، پیشنهاد می‌شود.

کاربری آسان، حجم کم فایل نصب، نصب ساده و بروزرسانی آسان

کلیدهای کمکی، استفاده از دستگاه بارکدخوان، امکان تعلیق فاکتورها، دسترسی سریع کالا، امکان غیر فعال کردن انیمیشن‌های نمایش فرم‌ها و گریدها، جستجوی خودکار و پیشرفته، رابط کاربری ساده، اتصال به دستگاه کارتخوان و انتقال مبلغ از نرم افزار به دستگاه کارتخوان و...

خیر

رایما جهت نصب به حدقل 2 گیگابایت فضای خالی رم، 3 گیگابایت هارد و 2 گیگا هرتز سی پی یو نیاز دارد.

این نرم افزار بر روی ویندوزهای ۷ (سرویس پک1) و ویندوزهای ۸ ، ۸٫۱ و۱۰ قابل نصب و اجراست.

جهت دریافت فایل نصب اولیه نرم افزار بر روی سیستم خود، دریافت کد فعال سازی و همچنین دریافت فایل ارتقا نرم افزار در مراحل بعدی نیاز است به اینترنت متصل شوید. اما کار با نرم افزار آفلاین بوده و نیازی به اینترنت ندارد.

پیش نیازهای نصب رایما net framework. و sql server هستند که به طور پیش فرض در کنار فایل نصبی نرم افزار قرار گرفته‌اند و در نصب اولیه نرم افزار بر روی سیستم کاربر نصب می‌شوند. لذا نیازی به نصب این فایل‌ها به صورت مجزا نیست.

جهت بروز رسانی نرم افزار کافی است پس از دریافت فایل آپدیت از وبسایت، و باز کردن نرم افزار، از طریق منو "بروزرسانی نرم افزار" در مسیر مدیریت سیستم و تعیین مسیر فایل ارتقا، اقدام به بروز رسانی نرم افزار کنید. ضمنا در این منو امکان بروز رسانی از طریق اینترنت و به صورت آنلاین نیز وجود دارد.

پس از ورود به حساب کاربری خود در وبسایت رایما و دانلود نسخه جدید، می‌توانید با استفاده از راهنمای نصب، نصب نرم افزار را مطابق با مراحل ذکر شده در آن انجام دهید.

بله، نسخه‌ها به صورت رایگان در اختیار مشتریان قرار داده می‌شود.

برای پشتیبانی به صورت تلفنی و آنلاین نیاز به داشتن قرارداد پشتیبانی می‌باشد در صورتی که نیاز به حضور در محل خریدار باشد هزینه مربوط به آن مجزا محاسبه و اعلام می‌شود.

با توجه به سهولت در کار با نرم افزار رایما، در صورت بروز سوالات احتمالی تنها کافی است از راهنمای آموزشی موجود در کنار نرم افزار که در هر بخش از برنامه مطابق با آن فرم فراخوانی می‌شود استفاده کرده و از فیلم‌های آموزشی موجود در وبسایت استفاده کنید. در صورت نیاز، استفاده از آموزش حضوری با دریافت هزینه مجزا امکان پذیر است.

از طریق پست الکترونیک رایما به نشانی:info@raymasoft.com یا از طریق واتس آپ شماره 09114909092

با مراجعه به وبسایت رایما به نشانی: https://www.raymasoft.com

ابتدا در وبسایت https://www.raymasoft.com ثبت نام کرده و مشخصات خود را وارد کنید. سپس با نام کاربری خود وارد وبسایت شده و از طریق پرداخت آنلاین، پکیج و نسخه مورد نظر خود را خریداری و طبق آموزشی که در وبسایت قرار داده شده، نرم افزار را نصب کنید.

برای دریافت نرم افزار خریداری شده خود کافی است، بر روی لینک دانلود نرم افزار فروشگاهی رایما در آخرین مرحله خرید کلیک کرده و یا از طریق پروفایل خود، فایل نصبی نرم افزار دانلود کنید. پس از دانلود و نصب نرم افزار، مطابق راهنمای فعال سازی موجود در وبسایت، نرم افزار در اختیار شماست.

برای عضویت در وبسایت رایما ابتدا بر روی آیکن ورود در قسمت بالای صفحه اصلی کلیک کنید. در صفحه نمایش داده شده شماره تلفن همراه خود را وارد کنید سپس گزینه ارسال کد را انتخاب کنید، در این مرحله برای شما یک کد ورود پیامک می‌شود با وارد کردن کد ارسالی در سایت رایما لاگین می‌شوید.