اگر یک کافه و یا مغازه نانوایی دارید، باید بدانید که خرید نرم افزار فروشگاهی برای کافه و نانوایی و استفاده از سیستم مناسب فعالیت شما می تواند در تجربه خرید مشتری بهبود حاصل کند. در عین حال عملیات های مالی را ساده تر می کند. شما با خرید نرم افزار فروشگاهی می توانید موجودی های خود را به خوبی مدیریت کنید. انتخاب نرم افزار صندوق فروشگاهی مناسب برای نانوایی و یا کافه شما تمامی فرایند ها را خودکار می کند و خطاهای انسانی را بسیار کاهش می دهد. از این رو می توان گفت استفاده از آنها ضروری است. از این رو در این نوشته از رایما سافت به بررسی نکاتی در ارتباط با خرید نرم افزار فروشگاهی برای کافه و نانوایی می پردازیم.

بررسی نیاز های کسب و کار برای خرید نرم افزار

تفاوت های بسیار زیادی در هر کسب و کاری وجود دارد. ازاین رو برای انتخاب یک نرم افزار صندوق فروشگاهی مناسب قبل از هر چیزی باید الزامات خود را شناسایی کنید. در این زمینه سوالاتی وجود دارد که پاسخ به آن ها در خرید نرم افزار فروشگاهی کافی شاپ و نانوایی بسیار کمک کننده است. این موارد عبارتند از:

به کدام ویژگی ها نیاز دارید؟

به ویژگی هایی که در سیستم کافه و نانوایی نیاز دارید فکر کنید. سیستم هایی که بر مبنای نقطه فروش فعالیت می کنند، با توجه به پردازش های صورت گرفته و ثبت و پرداخت های مختلف تکمیل شده اند و پیشرفت بسیاری در آن ها حاصل شده است. امروزه نرم افزار ها و برنامه های صندوق فروشگاهی مدرن، ویژگی های مختلفی را پوشش می دهند. از جمله این موارد می توانیم به ارائه فاکتور در ابعاد مختلف، پایگاه داده مخصوص مشتریان، مدیریت موجودی کالا، گزارش های متنوع، صدور فاکتور ،‌ مدیریت حساب های بانکی و سایر موارد اشاره کنیم. با این حال توجه به این نکته ضروری است که ممکن است یک کافی شاپ یا نانوایی کوچک به امکاناتی به اندازه کسب و کارهای بزرگ تر نیاز نداشته باشد.

ویژگی های صندوق فروشگاهی مناسب نانوایی و کافه

برای خرید نرم افزار فروشگاهی برای کافه و نانوایی لازم است اصلی ترین ویژگی های مورد نیاز آن ها را بدانیم. این موارد عبارتند از:

  • مدیریت موجودی کالا: یکی از مهم ترین مواردی که باید در نظر داشته باشید امکان ارائه لحظه ای مدیریت موجودی کالا است. در این حالت شما می توانید مقدار مواد مورد نیاز را مدیریت کنید. برخی نرم افزار ها نیز در صورت کمبود موجودی به شما گزارش می دهند.
  • ثبت فاکتور سریع : یکی دیگر از ویژگی های مهم در هر نرم افزار فروشگاهی امکان ثبت سریع فاکتور به دلیل جلوگیری از ایجاد صف و نارضایتی مشتری می باشد.
  • مدیریت ارتباط با مشتری : خرید نرم افزار فروشگاهی برای کافه و نانوایی به شما کمک می کند تا بتوانید ارتباط با مشتریان خود را به خوبی مدیریت کنید. می توانید به راحتی داده های موجود را همگام سازی کنید تا رفتار مشتریان را بهتر تحلیل نمایید.
  • مدیریت چک : دغدغه های همیشگی صاحبین کسب و کار، شلوغی و پراکندگی مختلف کارها می باشد. یکی از مهمترین این کارها سر و کار داشتن با چک، فراموش کردن موعد چکهای دریافتی یا صادره، جستجو بین چک های مختلف و… بطور کلی مدیریت کامل چک ها می باشد.

نرم افزار فروشگاهی رایما این امکان را برای کلیه مشتریان خود به گونه ای طراحی کرده است که با صرف کمترین زمان و میزان بالاترین دقت مدیریت چک های خود را در دست بگیرید.

  • آیا سیستم نرم افزار فروشگاهی سریع و قابل اعتماد است؟

یکی دیگر از سوالات مهم زمان خرید نرم افزار فروشگاهی برای کافه و نانوایی این است که بدانیم نرم افزار قابل اعتماد و سر یع است یا خیر؟ خرابی و عملکرد کند دستگاه، ارائه خدمات کافه و نانوایی را به تاخیر می اندازد. این مسئله باعث می شود تا مشتریان عصبانی و ناراضی باشند. پس زمان خرید نرم افزار و برنامه مورد نظر به این موارد دقت زیادی کنید:

  • آيا نرم افزار مورد نظر رابط بصری برای سرعت فعالیت کارکنان دارد؟
  • نرم افزار فروشگاهی امکان ارائه چند مدل دریافت و پرداخت را دارد؟
  • در صورت قطعی در اینترنت آیا امکان فعالیت در حالت آفلاین دارد؟
  • آیا ویژگی های نرم افزار فروشگاهی می توانید خدمات را سرعت بخشد و به پردازش تراکنش ها کمک کند؟

بررسی پاسخ این سوالات هنگام خرید محصول بسیار کمک کننده است.

سخن آخر

در این نوشته از وب سایت رایما سافت ما نکاتی در ارتباط با خرید نرم افزار فروشگاهی برای کافه و نانوایی بیان کردیم. انتخاب بهترین برنامه و سیستم برای کافه و نانوایی یک تصمیم بزرگ با نتایج ویژه است که می تواند منجر به سود دهی بسیاری برای شما شود. امیدواریم این راهنما کمک مهمی در مسیر انتخاب نرم افزار و برنامه مورد نظر به شما کرده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *