ایده‌های زیادی برای کسب و کارهای خانگی وجود دارد که هر کدام از آنها می‌تواند سود مناسبی را به همراه داشته باشد. یکی از این کسب و کارها بسته‌بندی حبوبات و خشکبار در خانه است. این شغل علاوه براینکه سود خوبی به همراه دارد، برای راه‌اندازی آن نیازی به صرف هزینه‌های زیاد نیست و تنها با یک دستگاه بسته‌بندی و اندکی سرمایه‌ می‌توانید کسب و کار خود را شروع کنید.

برای بسته‌بندی خشکبار و حبوبات از کجا شروع کنیم؟

قبل از هر چیزی یک تحقیق کوچکی از این شغل انجام دهید و اطلاعات لازم را درباره اینکه مشتریان عمده تمایل به خرید چه نوع خشکبار یا حبوباتی دارند و از سوی دیگر حاشیه سود کدام محصول مناسب است بدست آورید. توجه داشته باشید نباید از هر کسی که سر راهتان قرار می‌گیرد مشاوره دریافت کنید و تنها از کسانی که واقعا در این کسب و کار تجربه و تخصص دارند اطلاعات بدست آورید. این امر مسیر کسب و کار را به میزان زیادی برای شما روشن می‌کند.

اساسا کسب درآمد از طریق بسته‌بندی خشکبار و حبوبات در منزل بسیار آسان است و یکی از نکات مثبت بسته‌بندی خشکبار این است که اینکار ریسک چندانی ندارد. از سوی دیگر به دلیل منعطف بودن ساعات کاری به راحتی می‌توانید آن را در زمان دلخواه انجام دهید. حال اگر تصمیم گرفتید چنین کسب و کاری را راه‌اندازی کنید، در گام اول وسایل و ابزار مورد نیاز خود را فراهم نمایید. اگر بتوانید به مرور زمان مشتری‌های خود را پیدا کنید به طور حتم در مدت زمان کوتاهی خواهید توانست آن را توسعه دهید.

وسایل مورد نیاز چیست؟

وجود برخی از پیش نیازها برای راه‌اندازی کسب و کار خانگی مربوط به بسته‌بندی خشکبار و حبوبات ضروری است که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ترازوی دیجیتالی
  • دستگاه مخصوص دوخت برش نایلون برای بسته‌بندی
  • نایلون‌های مخصوص
  • مقداری سرمایه اولیه در حدود 10 الی 15 میلیون تومان
  • نیروی کار در حدود 2 نفر

بسته بندی خشکبار

بسته‌بندی خکشکبار و حبوبات چقدر سود دارد؟

این اصلی‌ترین سوالی است که قبل از راه‌اندازی این کسب و کار بسیاری از افراد از خود می‌پرسند. در ابتدا باید یک برآورد دقیق از هزینه‌ای که برای راه‌اندازی آن نیاز است صرف شود، انجام دهید. در گام بعدی باید به اتخاذ روش‌هایی بپردازید که هزینه‌های موجود در این کار را پایین بیاورد. از آنجایی که این کار در محیط خانه صورت می‌گیرد پس هزینه مربوط به جا و مکان نمی‌پردازید. از سوی دیگر هزینه کنترل کیفیت و پروانه بهداشت نیز به شدت کاهش پیدا می‌کند.

پس از اینکه مشتری پیدا کردید و میزان فروش به تدریج افزایش پیدا کرد. می‌توانید درآمد کل را از هزینه‌ها کم کنید و سود خالص خود را به دست آورید. و اما جواب این سوال که بسته‌بندی خشکبار و حبوبات چقدر سود دارد؟ واقعیت امر این است که دست یابی به سود و توسعه این کسب و کار به عوامل زیادی بستگی دارد. از مهمترین آنها کیفیت جنس، نحوه بسته‌بندی، قیمت و از همه مهمتر استراتژی بازاریابی شماست که باعث می‌شود به سود دست پیدا کنید. به هر حال اگر بتوانید به درستی تمامی عوامل گفته شده را مدیریت کنید، طور حتم سود قابل توجهی را بدست خواهید آورد.

چرا مردم محصول خانگی را ترجیح می‌دهند؟

محصولاتی که در داخل خانه بسته‌بندی می‌شوند، اولا در اغلب موارد تازه بوده و کیفیت بالایی دارند. به عنوان عامل دوم قابل ذکر است که در این جریان واسطه‌ها حذف می‌شوند و به طبع از نظر قیمت بسیار مناسب‌تر از قیمت کارخانه‌ای به دست مشتری می‌رسد.

برای راه‌اندازی این کسب و کار به مجوز خاصی نیاز هست؟

بله نیاز خواهید داشت. ابتدا باید تقاضای خود را به اداره جهاد کشاورزی شهر خودتان ارائه دهید. در ادامه جهاد کشاورزی نامه‌ای را به بهداشت منطقه ارسال کرده و بعد از اتمام کارهای اداری به راحتی می‌توانید برندتان را ثبت نمایید.

چطور پول مشتریان را دریافت کنیم؟

دریافت هزینه محصولات به فروش رفته در کسب و کار خانگی و اتخاذ روشی مطمئن برای این دریافت‌ها، می‌تواند تا حد زیادی دغدغه‌های شما را کاهش دهد. اپلیکیشن رایما، نرم افزار فروشگاهی اندروید است که از سیستم‌عامل‌های اندروید پشتیبانی می‌کند. تجربه موفق استفاده از این اپ توسط بسیاری از کسب و کارهای خانگی و سالن‌هایی از قبیل دندان‌پزشکی و آرایشی، کارایی و عملکرد خوب این نرم افزار فروشگاهی اندروید را به اثبات رسانده است.

نرم افزار حسابداری فروشگاهی رایما با ارائه قابلیت‌هایی مانند امکان صدور فاکتور، تعریف کالا و خدمات، تعریف انواع تسویه حساب مانند نقدی و کارتی و محاسبه تعداد فروش کالا در روز مدیریت شما بر کسب و کارتان را تسهیل می‌بخشد. از سویی، ارائه خدمتی متمایز تحت عنوان ارسال لینک پرداخت به عنوان مهم‌ترین مزیت رقابتی این اپلیکیشن، در جلب رضایت مشتریان و پیشبرد سریع کارهای شما بسیار موثر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *