صندوق فروشگاهی و نرم افزار فروش فروشگاهی، این روزها طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. صندوق فروشگاهی در حقیقت دستگاهی است که می توان از آن در سیستم های فروش برای ثبت مبالغ و رسیدگی به وجود نقد پرداختی استفاده نمود. اما شاید یک صندوق دار در ابتدای فعالیت های خود نیاز به آموزش در این زمینه داشته باشد. به همین دلیل در این نوشته از وب سایت رایما سافت ما به بررسی آموزش کار با صندوق فروشگاهی می پردازیم.

 

 

نحوه راه اندازی صندوق فروشگاهی

صندوق های فروشگاهی مدل های مختلفی دارند. چگونگی کارکرد آن ها می تواند با هم متفاوت باشد اما به طور کلی مدل خاصی از آن وجود دارد که در ادامه این نوشته بررسی می کنیم. برای شروع از راه اندازی پیش می رویم. شما باید در ابتدا صندوق مورد نظر خود را روی سطحی صاف قرار دهید. بهتر است که زیر محل قرار گیری صندوق فروشگاهی سفت و سخت باشد. در حالت ایده ال بهترین مکان در بخش صندوق و در کنار سایر پایانه های پوز است. حال باید آن را به پریز برق وصل کنید. در مرحله بعد آموزش کار با صندوق فروشگاهی باید باتری را نصب کنید. این باتری منبع تغذیه در زمان قطعی برق است. پس قبل از شروع کار خود بهتر است برای نصب باتری اقدام کنید.

نکته مهم تری که باید به خاطر داشته باشید زمان تعویض باتری است. اگر می خواهید صندوق شما به خوبی و برای مدت زمان بیشتری کار کند بهتر است که سالی یک بار باتری ها را تعویض کنید.

در این مرحله آموزش کار با صندوق فروشگاهی باید رول های کاغذ رسید را در جای خود نصب کنید. برای نصب رول باید کشو و بخش مربوط به قبض را پیدا کنید. با فشار دادن دکمه ای مانند FEED اجرای آزمایشی خواهید داشت. در مرحله بعد باید قفل کشو را برای اولین بار باز کنید. برای این کار باید از کلیدی استفاده شود که همراه با هر یک از صندوق ها به شما تحویل شده است. این کلید را گم نکنید. پس از پایان هر فروش لازم است که کشوی پول را قفل نمایید. حال وقت آن رسیده که صندوق را با کلید روشن و خاموش فعال کنید.

آموزش کار با صندوق فروشگاهی

پس از این که صندوق را فعال کردید باید بتوانید با آن کار کنید. تراکنش ها و ورود و خروج های مختلفی در هر صندوق صورت می گیرد که می توانید به مدیریت آن ها بپردازید. دقت کنید که نرم افزار صندوق فروشگاهی، شناسه ای برای هر کارمند یا صندوقدار دارند. بر مبنای آن فعالیت ها و فروش هر صندوق دار ثبت می شود. این گزینه حتی برای رسیدگی به خطاهای ایجاد شده هم بسیار مهم است.

در آموزش کار با صندوق فروشگاهی باید اطلاعات و ارقام را به دقت وارد کنید. بهتر است که از کلید های عددی برای وارد کردن مقدار دقیق کالا استفاده کنید. برخی از صندوق های مدرن به سیستم های اسکن بارکد مجهز هستند. از این رو شما می توانید با یک اسکنر بارکدخوان، بارکد هر کالا را بخوانید و اطلاعات مربوط به قیمت بصورت خودکار در فاکتور فروش لحاظ گردد.

آموزش کار با صندوق فروشگاهی در پرداخت

یکی از مهم ترین مواردی که در صندوق های فروشگاهی باید به آن توجه شود روش پرداخت است. همان طور که می دانید روش های مختلفی برای پرداخت وجود دارد. برخی از سیستم های نقدی استفاده می کنند و برخی دیگر از افراد با کارت بانکی خود خرید می کنند. فروشگاه ها بهتر است که تمامی روش های خرید مدنظر خریداران را در صندوق های خود داشته باشند. شما با وارد کردن مبلغ دریافتی می توانید جزئیات بسیاری را در دسترس داشته باشید. به طور مثال برخی صندوق ها حتی میزان پولی که باید به مشتری برگردانده شود را هم به شما نشان می دهند. نکته دیگر این که برخی صندوق ها پس از کلیک روی گزینه چاپ رسید، کشوی نقدی را هم برای شما باز می کنند. مبلغ تراکنش ها با کارت اعتباری هم مستقیما می تواند به بخش پرداخت وارد شود.

استفاده از نرم افزار فروشگاهی

نرم افزار صندوق فروشگاهی در واقع مدلی از نرم افزار های مدیریتی فروشگاه و حسابداری است که مزایای بسیار زیادی برای فروشندگان دارد. با استفاده از این نرم افزار می توان هزینه ها، کالاهای مختلف، مقدار فروش و خرید ، داده های مشتریان و غیره را در دسترس داشت. این موارد هر کدام کمک می کنند تا شما بتوانید به مدیریت بهتر فروشگاه خود بپردازید. با ثبت داده های مشتریان و اطلاعات خرید آنها حتی می توانید علاقه به محصولات را بسنجید که در سوددهی آینده تاثیر بسیار زیادی دارد. از این رو استفاده از نرم افزار صندوق فروشگاهی ساده و درعین حال کاربردی، اهمیت بسیاری خواهد داشت.

سخن آخر

در این نوشته از وب سایت رایما سافت ما به بررسی آموزش کار با صندوق فروشگاهی پرداختیم. با توجه به اهمیت این صندوق ها در فروشگاه های مختلف، استفاده از آن ها بسیار مهم است. از این رو سرمایه گذاری برای یادگیری کار با صندوق اهمیت زیادی دارد. در کنار آن مناسب بودن قیمت نرم افزار فروشگاهی خوب می تواند بهترین مزیتی برای نرم افزار باشد.

2 replies on “آموزش کار با صندوق فروشگاهی”
شاهین گفت:

مطالب بیشتری بنویسین لطفا

رایما گفت:

چشم حتما ممنون از نظرتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *